Funkčný tréning

Funkčný tréning predstavuje cviky, ktoré majú priamu spojitosť s aktivitami a pohybmi z každodenného života. Sú to pohyby v prvom rade prirodzené - ide o univerzálne pohybové modely, naše telo ich pozná.

Pohyby, ako aj funkčné cviky, sú bezpečné. Izolované pohyby v živote nevyužívame, preto funkčný tréning pozná len komplexné pohyby, súbor pohybov, pri ktorých sa zapája viac svalových partií naraz a pracujú vo vzájomnej súvislosti. Či chcete podávať vrcholové športové výkony, alebo zdvihnúť svoje dieťa, ťažký nákup, zraneného kamaráta bez strachu o vlastné kĺby - funkčný tréning vás na tieto výzvy v živote pripraví.

Tréning má aeróbny alebo anaeróbny charakter, záleží od intenzity prevedenia a dĺžky intervalu cvičenia. Pri aeróbnej časti tréningu spálite viac tuky a pri anaeróbnej si zlepšujete kondíciu kardiovaskulárneho a cievneho systému.

Cvičenie funkčného tréningu je veľmi vhodná forma kondičného tréningu pre športovcov. Svojou vyváženosťou cvičenia odstraňuje disbalanciu zapríčinenú jednostranným zaťažovaním pri športe (hokej, futbal, badminton, tenis, futbal, atď.) V našom tréningovom centre využívame najmodernejšie športové pomôcky – aquahit, bosu, medicinbaly, flexibar, balančné dosky.

K funkčnému tréningu musíme využívať funkčné nástroje, ktoré telu umožňujú neobmedzený pohyb bez hraníc. Umožňuje nám pohybovať sa vo všetkých rovinách a integrovať celé telo. Hlavným konceptom, ktorý treba dodržiavať pri cvičení a ktoré treba dodržiavať pri cvičení sú:

  • pohyby sú viac úrovňové, od jednoduchších po náročné
  • výber cvičení, ktoré zapoja celé telo
  • pohyby sú rozmanité, pri pohybe zapájame okrem tela aj myseľ
  • funkčný tréning by mal obsahovať aj prvok zábavy. Cvičením pôsobíme na organizmus nielen fyzicky ale aj duševne. Aj preto používame zábavné funkčné pomôcky (Aquahit, flexibar, bosu, kettlebell, atď.).

Kontaktujte nás a staňte sa členmi klubu

Zavolajte našim obchodným zástupkyniam:

  0907 937 777  0907 957 777

alebo vyplňte nasledovný krátky formulár.

 

On–line registrácia a stretnutie Vás nezaväzuje k žiadnemu využitiu služieb OLYMP Health Club ani k žiadnym poplatkom. Vyplnením online registrácie dávate len súhlas našim klientskym konzultantom, aby Vás kontaktovali.

Kde nás nájdete

Olymp Health Club
Business Centrum Aquapolis
Piešťanská 3
917 01 Trnava

   

Otváracie hodiny

Pondelok až piatok: 6:00 - 22:00
Sobota, nedeľa, sviatky: 8:00 - 22:00

Užitočné informácie

Prečítajte si